Co mogę robić, żeby zasłużyć na niebo?

W parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Mstowie (archidiecezja częstochowska) odbyło się spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

Zgromadzone dzieci powitał opiekun PKRD o. Piotr Dettlaff CSsR. Następnie z założycielką PKRD Magdaleną Buczek dzieci odmówiły modlitwę różańcową.

O godzinie 11.00 odprawiona została Msza św., której przewodniczył ks. bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy częstochowski. W dzień Wniebowstąpienia Pańskiego przypomniał dzieciom, że w niebie czeka na nie mieszkanie – trzeba jednak na nie zasłużyć. „W niedzielę pamiętaj o kościele!” – zaznaczył.

– Dziś,  w święto Wniebowstąpienia Pana Jezusa, chce nam Pan Jezus powiedzieć: nie martwcie się – idę do domu mojego Taty Boga Ojca, by wam przygotować mieszkanie. „Idę do nieba przygotować wam mieszkanie. W domu mego Ojca jest mieszkań wiele”.  (…) Pan Jezus przypomina nam dziś jednak, że bez naszej współpracy z nim do nieba się nie dostaniemy (…). Co mogę robić, żeby zasłużyć na niebo? Przede wszystkim nie mogę zapomnieć, by rozmawiać z Panem Jezusem. A rozmowa, to modlitwa. Z kolei w niedzielę i święto nie zapomnijcie o tym, że tu w kościele bije Serce Pana Jezusa i pragnie byśmy się spotkali z nim na Mszy świętej – mówił ks. bp Antoni Długosz.

Ks. Biskup podkreślił: tylko cierpliwa i wytrwała praca pomoże nam w pójściu do nieba.

Z okazji dnia dziecka, po Eucharystii wszyscy uczestnicy spotkania zaproszeni zostali na festyn parafialny. Tego dnia dzieci wysłuchały także koncertu ks. bpa Antoniego Długosza.

Na zakończenie kościelnej części spotkania o. Piotr Dettlaff  przypomniał o zbliżającej się XVI Ogólnopolskiej Pielgrzymce PKRD na Jasną Górę. Odbędzie się ona już w niedzielę 22 czerwca.

Zapraszamy Mstów na naszą ogólnopolską pielgrzymkę na Jasną Górę! To największa pielgrzymka dzieci, która przybywa w ciągu roku do Matki Bożej. 22 czerwca na wałach jasnogórskich. Startujemy o godz. 11.00. Będą  koncerty i konkursy z nagrodami, czas świadectw, spotkanie z Madzią Buczek. Naszym uroczystościom przewodniczył będzie oczywiście ks. bp Antoni Długosz – zachęcał opiekun PKRD.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl