Chiny: Donald Trump oficjalnie powitany w Pekinie

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump został w czwartek – w drugim dniu wizyty w stolicy Chińskiej Republiki Ludowej, Pekinie – oficjalnie, z honorami wojskowymi, powitany przez szefa państwa i partii Xi Jinpinga.

Po ceremonii obaj przywódcy przeprowadzą oficjalne rozmowy w Wielkiej Hali Ludowej, siedzibie chińskiego parlamentu.

Donald Trump i Xi Jinping rozmawiali już w środę, w pierwszym dniu wizyta prezydenta USA w Chinach, ale ich spotkanie miało nieformalny charakter.

Głównymi tematami rozmów obu przywódców są Korea Północna i kwestie dotyczące gospodarki, w tym wymiany handlowej. W środę firmy z obu krajów podpisały umowy opiewające na 9 mld dolarów. Kolejne mają być zawarte dziś.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl