Zniesienie wiz do USA coraz bliżej

Wrześniowa wizyta prezydenta USA w Polsce będzie okazją do podpisania kilku dokumentów. Dotyczą one współpracy wojskowej, porozumienia waszyngtońskiego, a także gospodarki i energetyki. Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski liczy również na to, że Donald Trump poruszy kwestie dotyczącą włączenia Polski do programu wizowego.

Polska od dłuższego czasu stara się o zniesienie wiz do Stanów Zjednoczonych. Już wkrótce okaże się, czy nasz kraj dołączy do programu wizowego. Jak zaznaczał na konferencji prasowej szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski, czekamy już tylko na wyliczenie wskaźnika.

– W sprawie wiz, poza porozumieniami prawnymi, potrzebny jest jeszcze odpowiedni wskaźnik odmów wizowych. Oczekujemy na wyliczenie tego wskaźnika. Oczekujemy także, kiedy ten wskaźnik spadnie poniżej 3 proc., to wtedy Polska do tego programu zostanie włączona i byłoby dobrze, gdyby Trump w jakiś sposób także to zasygnalizował tutaj podczas swojej wizyty w Warszawie – mówi szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Wszystkie wymogi prawne zostały już spełnione, więc wszystko wskazuje na to, że obowiązek wizowy dla Polaków zostanie zniesiony.

– Ważne jest to, że zamknęliśmy pełen pakiet porozumień dotyczących współpracy bezpieczeństwa granic i ruchu wizowego, więc także to będzie odnotowane przez prezydentów – dodaje.

Co dla Polaków będzie oznaczać zniesienie wiz? Przede wszystkim wszelkie ułatwienia, ponieważ wniosek o autoryzację podróży będzie mniej skomplikowany niż standardowy wniosek o wizę i będzie on również o wiele tańszy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl