Centrum Zdrowia Dziecka: ewakuowano ok. 20 pacjentów z zalanego oddziału

W Centrum Zdrowia Dziecka nastąpiła ewakuacja jednego z oddziałów, który został zalany w wyniku uszkodzenia dachu. Ewakuowano ok. 20 pacjentów; część z nich została odesłana do domu, część przeniesiona na inne odziały – poinformowała PAP rzeczniczka CZD Katarzyna Gardzińska.

Jak podała Katarzyna Gardzińska, oddział rehabilitacji został zamknięty po tym, jak w wyniku silnego deszczu i wiatru uszkodzony został dach placówki, a do pomieszczeń zaczęła wlewać się woda.

„Na oddziale przebywało ok. 20 pacjentów. Część została wypisana do domów – w tym momencie przyjeżdżają po nich rodzice. Ci, którzy wymagają dalszej hospitalizacji zostali przeniesieni na inne oddziały – zostały dla nich przygotowane pomieszczenia do tymczasowego pobytu w ciągu dnia” – wyjaśniła rzeczniczka. Katarzyna Gardzińska zapewniła, że nikt z pacjentów, ani personelu szpitalnego nie ucierpiał.

„W tym momencie na terenie oddziału rehabilitacji pracuje ekipa techniczna, która ocenia szkody i zdecyduje, czy uda się szybko przywrócić prawidłowe funkcjonowanie oddziału” – dodała Katarzyna Gardzińska.

Informację jako pierwszy podał portal RMF24.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl