fot. cbsp.policja.pl

CBŚP zlikwidowało wytwórnię amfetaminy

Policjanci CBŚP z Wrocławia zlikwidowali nielegalne laboratorium amfetaminy, zabezpieczyli 46 l płynnej amfetaminy i zatrzymali 3 mężczyzn zajmujących się produkcją i sprzedażą narkotyków – dowiedziała się PAP w CBŚP. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Policjanci CBŚP z Wrocławia ustalili, że w centrum Strzelina (woj. dolnośląskie) znajduje się nielegalne laboratorium amfetaminy. W produkcję narkotyków zaangażowanych było trzech mężczyzn w wieku od 23 do 38 lat. Okazało się, że nie zajmują się tylko produkcją narkotyków, sprzedawali również narkotyki, które przemycali z Holandii.

Funkcjonariusze CBŚP wkroczyli na posesję w momencie trwania produkcji i trzej „chemicy” zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Na miejscu policjanci zabezpieczyli urządzenia i odczynniki chemiczne niezbędne do wytwarzania narkotyku oraz 46 l płynnej amfetaminy. Z takiej ilości można uzyskać ponad 60 kg sproszkowanego narkotyku wartego prawie 2 mln zł – poinformowało CBŚP.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do dolnośląskiego wydziału zamiejscowego departamentu do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, gdzie usłyszeli zarzuty związane z produkcją znacznych ilości narkotyków. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

PAP/RIRM

drukuj