fot. twitter.com

CBŚP zatrzymało mężczyzn, którzy nakłaniali świadka do zmiany zeznań

Policjanci wrocławskiego Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali trzech mężczyzn, którzy – groźbą i pieniędzmi – nakłaniali świadka do zmiany zeznań w toczącej się sprawie – dowiedziała się PAP w CBŚP.

Zatrzymani to: obywatel Azerbejdżanu Azad A. (50 l.) oraz dwaj Polacy: Hubert N. (31) i Kazimierz B. (61 l.). Dwaj pierwsi podejrzani są o nakłanianie i wpływanie groźbą na świadka, aby zmienił zeznania w postępowaniu sądowym toczącym się przeciwko Azadowi A. i Hubertowi N. Z kolei Kazimierz B. nakłaniał świadka do zmiany zeznań, oferując mu pieniądze.

CBŚP apeluje, by zgłaszały się osoby, które mogły zostać pokrzywdzone przez podejrzanych; z ustaleń policji wynika bowiem, że nie wszystkie ich czyny zostały ujawnione i pokrzywdzonych może być więcej.

„Informacje w tej sprawie można zgłaszać do jeleniogórskiego wydziału CBŚP – osobiście bądź telefonicznie pod numerami 71 340 42 95 lub 75 762 02 01” – powiedziała PAP rzecznik prasowa CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz. Dodała, że policja zapewnia anonimowość.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze zarzuty dotyczące wywierania wpływu groźbą na świadka i nakłaniania do złożenia fałszywych zeznań w toczącej się sprawie karnej przeciwko Azadowi A. i Hubertowi N.

Jak poinformowała Jurkiewicz, w trakcie przeszukania mieszkań zatrzymanych mężczyzn policjanci zabezpieczyli 22 tys. zł. Dodatkowo podczas przeszukania jednej z posesji policjanci znaleźli plantację konopi; w tej sprawie zatrzymany został jeszcze jeden mężczyzna – Dariusz S. (46 l.).

Podczas zatrzymań policjanci CBŚP wspierani byli przez Straż Graniczną, w tym psa przeszkolonego do wykrywania narkotyków oraz funkcjonariuszy referatu w Jeleniej Górze Izby Celnej we Wrocławiu. Wykorzystywano najnowszy sprzęt z ich wyposażenia – elektroniczne urządzenie do wykrywania obecności środków odurzających.

PAP/RIRM

drukuj