CBŚP zatrzymało 24 osoby podejrzane o handel narkotykami i przemyt

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 24 osoby powiązane m.in. z grupą ożarowską i podejrzane o przemyt z Holandii oraz handel narkotykami na wielką skalę. O sprawie poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Do zatrzymań doszło w Warszawie oraz w innych miejscowościach województwa mazowieckiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 8 kilogramów marihuany i pół miliona złotych – poinformowała rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Agnieszka Hamelusz.

Jak podkreśliła, to efekty współpracy CBŚP z Mazowieckim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, które rozpracowywały grupę ożarowską.

– Policjanci od kilku miesięcy przyglądali się odłamowi grupy, trudniącej się przemytem narkotyków. Śledczy ustalili, że grupa od kilku lat wykorzystywała kanał przemytniczy z Holandii do sprowadzania marihuany i kokainy – zaznaczył Agnieszka Hamelusz.

Wśród członków zatrzymanej grupy były osoby dobrze znane organom ścigania, wielokrotnie notowane za ciężkie przestępstwa kryminalne.

– Do ich zatrzymania skierowano policyjnych antyterrorystów. Jedną z tych osób był kuzyn „Sajura”, zatrzymanego przez CBŚP w czerwcu tego roku. 40-letni Robert U. został zatrzymany w mieszkaniu na warszawskiej Ochocie – ujawniła rzecznik.

Jak poinformowała Agnieszka Hamelusz, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji uzyskali też informacje na temat małżeństwa narodowości wietnamskiej, które pod przykrywką legalnie działającej na terenie Wólki Kosowskiej firmy, zaopatrywało warszawskie grupy przestępcze w doskonałej jakości marihuanę.

– Przeszukanie zajmowanych przez ich firmę boksu zaowocowało zabezpieczeniem pieniędzy, które mogą pochodzić z handlu narkotykami – wskazała rzecznik CBŚP.

Policjanci podczas zatrzymań zlikwidowali też należący do grupy magazyn z narkotykami, w którym znajdowało się ponad 8 kg marihuany.

24 osoby usłyszały zarzuty przemytu i wprowadzenia do obrotu co najmniej 100 kg marihuany i kokainy oraz tysięcy tabletek ekstazy. 15 z nich zostało aresztowanych, a 7 objętych policyjnym dozorem. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na poczet grożących im kar policjanci zabezpieczyli gotówkę – złotówki, euro i dolary – o łącznej wartości blisko pół miliona złotych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl