Donald Trump nominował swoich najbliższych współpracowników

Prezydent-elekt Donald Trump mianował w niedzielę Reince’a Priebusa, przewodniczącego Krajowego Komitetu Partii Republikańskiej, szefem personelu Białego Domu. Głównym strategiem i czołowym doradcą został Stephen Bannon z konserwatywnego portalu Breitbart News Network.

Reince Priebus zaliczany jest do najbliższych sojuszników republikańskiego przewodniczącego (spikera) Izby Reprezentantów Paula Ryana, który krytykował wiele propozycji Donalda Trumpa. Był jednak również lojalnym zwolennikiem Trumpa i pełnił rolę swego rodzaju pośrednika między nim a Ryanem.

Reince Priebus określił swoją nominację jako „zaszczyt”. Dodał, że Donald Trump będzie wielkim prezydentem wszystkich Amerykanów.

– Jestem wdzięczny prezydentowi-elektowi za możliwość pracy dla niego i narodu w budowie gospodarki, która pracuje dla wszystkich, zabezpieczeniu naszych granic, likwidacji Obamacare (programu ubezpieczeń zdrowotnych przeforsowanej przez Baracka Obamę – PAP) i zniszczenia radykalnego islamskiego terroryzmu –powiedział Reince Priebus.

Stephen Bannon był szefem sztabu wyborczego Trumpa i na okres wyborów zrezygnował z kierowniczego stanowiska w Breitbart News. Zapewnił, że będzie współpracował z Priebusem, tak jak podczas kampanii, aby realizować program prezydenta-elekta.

Według opublikowanego oświadczenia, Reince Priebus i Stephen Bannon, razem z wiceprezydentem-elektem Mikem Pencem, któremu wcześniej Trump powierzył kierowanie procesem przejmowania władzy, mają organizować nową administrację.

„Steve i Reince są wysoko wykwalifikowanymi szefami, którzy dobrze współpracowali podczas kampanii i doprowadzili do naszego historycznego zwycięstwa. Teraz będę miał ich obu w Białym Domu, gdzie będziemy pracować, aby uczynić Amerykę znowu wielką” – powiedział prezydent-elekt przedstawiając nominowanych.

Donald Trump formalnie przejmie władzę od ustępującego demokratycznego prezydenta Baracka Obamy 20 stycznia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl