fot. CBŚP

CBŚP i PK: Rozbito grupę podejrzaną o handel dopalaczami

Policjanci z CBŚP pod nadzorem prokuratury zatrzymali siedem osób podejrzanych o handel dopalaczami. Grupa mogła rozprowadzić około 50 kg dopalaczy poprzez sklepy internetowe i przy wykorzystaniu firm kurierskich – poinformowała Prokuratura Krajowa i Centralne Biuro Śledcze Policji. 

Jak przekazała rzeczniczka CBŚP nadkom. Iwona Jurkiewicz, grupa mogła działać w latach od 2016 do 2019 niemal w całej Polsce.

„Za pomocą sklepów internetowych, przy wykorzystaniu firm kurierskich, sprzedawała środki odurzające” – zaznaczyła policjantka.

Wskazała, że ze wstępnych szacunków policjantów CBŚP wynika, że w okresie działania grupy, jej członkowie mogli rozprowadzić około 50 kg dopalaczy.

„W ostatnim czasie policjanci CBŚP z Rzeszowa przy wsparciu funkcjonariuszy z zarządów CBŚP w Kielcach i Gdańsku, przeprowadzili akcję na terenie województw mazowieckiego, świętokrzyskiego i pomorskiego. Wówczas to zatrzymano 7 osób w wieku od 25 do 39 lat, mieszkańców Warszawy, Trójmiasta i kilku miejscowości na terenie województwa świętokrzyskiego” – tłumaczyła.

Dodała, że podczas zatrzymań funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, a także sprzęt elektroniczny, w tym komputery i telefony, które zostaną teraz poddane szczegółowej analizie.

„Śledczy przejęli także kilkadziesiąt paczek zawierających substancje, które są obecnie badane przez ekspertów” – podała.

Z kolei rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik powiedziała, że zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

„Usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzenia do obrotu znacznych ilości dopalaczy oraz prania pieniędzy” – przekazała prokurator.

„Na wniosek prokuratora, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec dwóch podejrzanych” – podała.

Prokurator wskazała, że dotychczas w sprawie występuje 9 podejrzanych.

„Wstępne ustalenia wskazują, iż grupa na przestępczej działalności mogła »zarobić« prawie 1,4 miliona złotych” – dodała.

Jak podkreślają śledczy sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl