fot. https://cbsp.policja.pl/

CBŚP: Przejęto 18 kg narkotyków, broń i amunicję; miały być sprzedane w nadmorskich kurortach

Policjanci CBŚP przejęli 18 kg narkotyków, broń oraz amunicję. Narkotyki miały trafić na rynek województwa zachodniopomorskiego. Zatrzymano dwie osoby, a Prokuratura Okręgowa w Koszalinie postawiła im zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków – poinformowała nadkom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik Prasowy CBŚP.

Akcję funkcjonariusze szczecińskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili w zeszłym tygodniu w Ustroniu Morskim. Późnym wieczorem zatrzymali dwóch mężczyzn.

„Zanim do tego doszło, jeden z nich, na widok policjantów, próbował ratować się ucieczką. Po kilkusetmetrowym pościgu osiedlowymi uliczkami nadmorskiej miejscowości podejrzany został obezwładniony i zatrzymany” – informuje nadkom. Jurkiewicz.

Dodaje, że z ustaleń policjantów wynikało, że obaj mężczyźni mogą być zamieszani w przestępstwa narkotykowe.

Podczas przeszukania mieszkań, pomieszczeń gospodarczych, obiektów i samochodów używanych przez podejrzanych, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 13 kg marihuany, ponad 5 kg amfetaminy, wagę i inne przedmioty służące do porcjowania i konfekcjonowania substancji odurzających.

„W trakcie działań policjanci przejęli również dwie jednostki broni, które zostaną poddane badaniom. Dzięki tej akcji, do obrotu nie trafią narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 300 tys. zł” – podaje rzeczniczka CBŚP.

W Prokuraturze Okręgowej w Koszalinie zatrzymanym przedstawiono zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi za to do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Koszalinie zastosował wobec obu podejrzanych areszt tymczasowy na trzy miesiące.

„Sprawa ma charakter rozwojowy” – podsumowuje nadkom. Jurkiewicz.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl