Katowice: 12. Europejski Kongres Gospodarczy

W Katowicach rozpocznie się dziś 12. Europejski Kongres Gospodarczy. Wydarzenie zorganizowano w tym roku w formie hybrydowej – zarówno stacjonarnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, jak i online.

Udział w spotkaniu wezmą przedstawiciele rządu i Komisji Europejskiej, szefowie firm oraz eksperci. W agendzie kongresu dominują zagadnienia związane z odbudową europejskiej gospodarki po „koronakryzysie”, a także wyzwania, jakie niesie Europejski Zielony Ład.

W programie są też liczne debaty dotyczące m.in. cyfryzacji, nowych technologii, ochrony zdrowia, czy samorządu.

Podczas rozmów o skutkach ekonomicznych pandemii dla gospodarek, zostanie poruszonych wiele ważnych kwestii – powiedział prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.

– Czy gospodarka w najbliższych kwartałach odbije, czy będzie drugi, tak silny atak tego wirusa? W jakim stopniu powinny być stosowane te wszystkie działania, które mają przeciwdziałać pandemii, jak głęboki i czy w ogóle powinien być lockdown? To są te bardzo ważne pytania, na które uczestnicy kongresu będą starali się odpowiedzieć. Na tym tle bardzo ważne jest, w jaki sposób powinny się zachować duże spółki jak np. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Jak sobie radzimy w czasie tego kryzysu i jak możemy wesprzeć działania państwa, działania w rządzie, żeby skutki tego kryzysu były jak najmniej dotkliwe – poinformował Jerzy Kwieciński.

Kongresowi od jutra będzie towarzyszyć również wydarzenie poświęcone start -upom. Katowickie wydarzenie należy do największych tego typu spotkań świata biznesu, nauki i polityki w Europie środkowej.

Będzie też pierwszym wydarzeniem tej rangi i skali, które odbędzie się po okresie zawieszenia organizacji dużych imprez w związku z pandemią.  Organizatorzy  zapewniają, że zostaną zachowane obowiązujące normy sanitarne.

RIRM

drukuj