Katowice: manifestacja w obronie polskości Śląska

Na Placu Chrobrego w Katowicach rozpoczęła się manifestacja patriotyczna w obronie polskości Śląska. Uczestnicy zaprotestują przeciwko odbywającemu się w tym samym czasie tzw. Marszowi Autonomii, który organizuje separatystyczna organizacja Ruch Autonomii Śląska.

Manifestacje w obronie polskości Śląska odbywają się od kilku lat z inicjatywy Ligi Obrony Suwerenności. Przedsięwzięcie cieszy się poparciem lokalnego środowiska patriotycznego.

Wojciech Podjacki, przewodniczący Ligi Obrony Suwerenności, podkreśla, że manifestanci chcą zaprotestować przeciwko działaniom RAŚ, które szkodzą Polsce.

Państwo polskie jest dla nas wartością bezcenną. To, że jesteśmy jednolitym państwem pod względem narodowościowym, religijnym, zjednoczonym pod względem prawnym, terytorialnym i militarnym, a niepodzielonym na jakieś zautonomizowane prowincje. To wartość bezcenna i o nią powinniśmy zabiegać, walczyć. Poczucie patriotyzmu nie pozwala nam nie robić niczego i przymykać oczy na wzrost nastrojów separatystycznych i podnoszenie głowy przez niemczyznę na terenie Opolszczyzny, na terenie Górnego Śląska. Dlatego tradycyjnie, jak co roku spotykamy się na Placu Chrobrego. Naznaczymy ten fakt, że Śląsk był, jest i zawsze będzie polski – zaznacza Wojciech Podjacki.

Ruch Autonomii Śląska to separatystyczne stowarzyszenie utworzone w styczniu 1990 na Górnym Śląsku. Jego działacze chcą doprowadzić m.in. do uznania Ślązaków za mniejszość etniczną oraz do utworzenia autonomicznego regionu w historycznych granicach Górnego Śląska.

Według wielu ekspertów działalność RAŚ stanowi zagrożenie dla państwa polskiego i tożsamości narodowej Polaków.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl