CBŚP: arsenał w lesie na Mazowszu

Ponad 200 kg m.in. trotylu zawierały pociski zabezpieczone przez CBŚP w lasach na Mazowszu. Z ustaleń policji wynika, że arsenał mógł być wykorzystywany jako nielegalne źródło materiałów wybuchowych.

W sumie, jak powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz, policjanci w okolicach miejscowości Różan znaleźli 412 pocisków – w tym 322 granaty moździerzowe i 90 pocisków artyleryjskich. Arsenał pochodził z II wojny światowej.

Amunicja została zabezpieczona i przekazana patrolowi saperskiemu z II Pułku Inżynieryjnego Wojska Polskiego – powiedziała.

Policjanci natrafili na pociski sprawdzając informacje o nielegalnym pozyskiwaniu materiałów wybuchowych.

Okazało się, że znaleziska były wypełnione wysokoenergetycznym materiałem wybuchowym o wadze przekraczającej 203 kg – dodała Hamelusz.

Część pocisków została już uszkodzona – wykręcono z nich zapalniki.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl