CBA zbada sprawę ministra Nowaka

Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza sprawę powiązań ministra transportu z biznesmenami, zarabiającymi na kontraktach z państwowymi firmami i doradzającymi PO.

Jeden z tygodników sugerował, że minister Sławomir Nowak pomagał w uzyskiwaniu zleceń przez jedną z prywatnych firm. W zamian miał być zapraszany na luksusowe imprezy. Otrzymywał również drogie prezenty, których ceny wahały się nawet do ponad 30 tys. zł.

CBA wszczęło w tej sprawie normalną procedurę tzw. badania przedkontrolnego. Premier zapewnił, że o efektach kontroli poinformuje opinię publiczną. Była wiceminister sprawiedliwości, poseł SP Beata Kempa mówi, że kontrola CBA powinna być bardzo szeroka.

– Centralne Biuro Antykorupcyjne ma w swoich uprawnieniach badanie oświadczeń majątkowych z urzędu. Może ono sprawdzać sytuację przepływów finansowych pomiędzy jednostkami państwowymi, a w tym przypadku ministerstwami i firmami, które wykonują zlecenia na rzecz tych jednostek. Myślę, że ta kontrola powinna pójść bardzo szeroko. I tutaj Centralne Biuro Antykorupcyjne jest jak najbardziej właściwe – powiedziała poseł SP Beata Kempa.

                                                                                                                             RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl