fot. twitter.com

CBA: Zatrzymano czterech przedsiębiorców ze Śląska posługujących się fikcyjnymi fakturami

Funkcjonariusze CBA zatrzymali czterech przedsiębiorców ze Śląska działających w branży usługowej. Usłyszą oni zarzuty posłużenia się fikcyjnymi fakturami na łączną kwotę 1 miliona złotych – poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Jak podano w komunikacie CBA, zatrzymanie to kontynuacja czynności związanych ze śledztwem prowadzonym wspólnie z Prokuraturą Okręgowa w Krakowie.

„Postępowanie dotyczy działania zorganizowanej grupy przestępczej wprowadzającej do obrotu poświadczające nieprawdę faktury VAT. Proceder miał miejsce w latach 2018-2019. Wartość fikcyjnych faktur ujawnionych na obecnym etapie śledztwa wynosi ponad 28 mln złotych” – podało CBA.

Zatrzymani, po zakończeniu czynności w ich miejscu zamieszkania, zostaną doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie usłyszą zarzuty posłużenia się fikcyjnymi fakturami na łączną kwotę 1 miliona złotych.

Do tej pory w ramach śledztwa zatrzymano 25 osób, które usłyszały już zarzuty.

Czynności katowickiego CBA trwają, badane są kolejne wątki związane z przestępczą działalnością grupy – dodano w komunikacie.

PAP

drukuj