fot. cba.gov.pl

CBA zatrzymało trzy osoby za zmowę przy przetargach dla Państwowego Instytutu Geologicznego

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby, które miały uczestniczyć w zmowach przy przetargach dla Państwowego Instytutu Geologicznego. Zamówienia w tym wątku śledztwa miały wartość blisko 500 tys. złotych.

To kolejni zatrzymani w sprawie nieprawidłowości przy organizacji przetargów publicznych Państwowego Instytutu Geologicznego – poinformował Zespół Prasowy CBA. Agenci stołecznej delegatury Biura zatrzymali w styczniu osiem osób. Śledztwo CBA nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie dotyczy przetargów z lat 2019-2020.

Trzech przedsiębiorców z województw mazowieckiego oraz śląskiego, działających w branży budowlanej, zatrzymano w ostatnich dniach – poinformowano.

Przeszukano też ich mieszkania i miejsca prowadzenia działalności gospodarczej. Zatrzymani przez CBA mieli, według śledczych, uczestniczyć w zmowach przetargowych dla osiągnięcia korzyści majątkowych i wchodzić w nieformalne porozumienie z byłym pracownikiem Instytutu.

W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie postawiono im zarzut zmowy przetargowej, a prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze.

Zatrzymanym w styczniu br. przez funkcjonariuszy warszawskiej delegatury CBA zarzucono również zmowę przetargową oraz niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień, złożenie fałszywych oświadczeń, oraz powoływanie się na wpływy w instytucji państwowej dla osiągnięcia korzyści majątkowej.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl