fot. CBA

CBA zatrzymało podejrzanych o korupcję wyborczą

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało czterech mężczyzn w związku z korupcją wyborczą podczas ostatnich wyborów samorządowych – poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. W tej sprawie zarzuty usłyszało już w sumie 13 osób.

– Czterej mężczyźni w wieku od 20 do 55 lat zostali zatrzymani. Wszyscy są mieszkańcami Sędziszowa Małopolskiego w województwie podkarpackim. W prokuraturze apelacyjnej w Rzeszowie usłyszeli już zarzuty korupcyjne. Wszystko wskazuje na to, że panowie przyjmowali korzyści majątkowe, głównie alkohol, w zamian za głosowanie na wskazane konkretne osoby. Prokuratura wobec wszystkich zatrzymanych osób zastosowała już dozór policyjny – powiedział Jacek Dobrzyński.

W ubiegłym tygodniu Prokuratura Apelacyjna w Rzeszowie poinformowała o przedstawieniu zarzutów dziewięciu osobom. Dwie z nich miały korumpować, a siedem – przyjąć korzyści majątkowe w zamian za głosowanie na konkretnego kandydata.

Także Najwyższa Izba Kontroli poinformowała dziś, że stwierdziła „poważne nieprawidłowości” w Krajowym Biurze Wyborczym i postanowiła zawiadomić o nich prokuraturę.  Kontrolerzy z NIK badali wykorzystanie środków z budżetu państwa na obsługę informatyczną wyborów samorządowych w roku 2014.

RIRM

drukuj