fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA zatrzymało kolejne cztery osoby w związku z wyłudzeniami zwrotu VAT dla podróżnych

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne cztery osoby w związku z wyłudzeniami zwrotu VAT dla podróżnych. Faktury wystawione były na ponad 6 mln zł, a zwrot podatku miał wynieść ponad 1 mln zł. Wcześniej w tej sprawie zarzuty usłyszało 21 osób.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w poniedziałek, że funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali nowe osoby w sprawie wyłudzeń zwrotu VAT dla podróżnych i wystawiania pustych faktur.

„Zatrzymani przez nas próbowali wyłudzić podatek VAT poprzez poświadczanie nieprawdy w dokumentach +Zwrot VAT dla Podróżnych+ i poprzez wystawianie tzw. pustych faktur” – powiedział Brodowski.

Zaznaczył, że zatrzymani narazili Skarb Państwa na uszczuplenie podatku na kwotę ponad miliona złotych, faktury wystawione były na ponad 6 mln złotych.

Według śledczych, przestępczy proceder polegał na utworzeniu łańcuszka powiązań pomiędzy podmiotami gospodarczymi, prowadzącymi pomiędzy sobą pozorny obrót towarami, które następnie – również fikcyjnie – opuszczały terytorium Polski.

Temistokles Brodowski zaznaczył, że śledztwo CBA prowadzone jest wspólnie z podkarpackim wydziałem zamiejscowym departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie i tam trafią zatrzymane przez CBA osoby.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl