CBA kontroluje lubelski oddział ARiMR

CBA rozpoczęło kontrolę w lubelskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – poinformował rzecznik biura Jacek Dobrzyński.

 

„Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego, wszczęli kontrolę w Lubelskim Oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Postępowanie dotyczy przyznawania dopłat z tytułu Programów Rolno- Środowiskowych w ramach działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Sprawdzane jest także rozporządzenie mieniem Agencji, chodzi nam o lata 2010- 2012. Planowany termin zakończenia kontroli przypada na początek listopada. To kolejna kontrola w sektorze rolnictwa i to jest nasz obowiązek ustawowy, oprócz działalności dochodzeniowo- śledczej, analitycznej i prewencyjnej, mamy także obowiązek kontrolny z czego się wywiązujemy” powiedział Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.

 

Przypomnijmy wcześniej, 19 lipca agenci CBA wkroczyli do siedziby spółki zbożowej Elewarr.

 

Tam sprawdzany był sposób zarządzania majątkiem i koszty związane z kierowaniem spółką. Kontrola dotyczy też wydatków Elewarru na koszty zarządu i kierowania spółką w latach 2008-12.

 

W sprawie domniemanych nieprawidłowości w Elewarze i nadzorze Agencji Rynku Rolnego oraz resortu rolnictwa trwa też, wszczęte 23 lipca, śledztwo Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 

Wątek spółki Elewarr należącej do Agencji Rynku Rolnego i możliwych nieprawidłowości w niej pojawił się w ujawnionej w mediach rozmowie szefa kółek rolniczych Władysława Serafina i byłego prezesa ARR Władysława Łukasika.

 

Pokłosiem ujawnienia nagrania z tej rozmowy była dymisja ministra rolnictwa Marka Sawickiego.

 

Wypowiedź Jacka Dobrzyńskiego:

 

Audio MP3
Pobierz
drukuj