CBA bada przedsięwzięcia budowlane wrocławskiego Dozamelu

Centralne Biuro Antykorupcyjne bada zamówienia wrocławskiego Dozamelu obejmujące roboty budowlane – dowiedziała się dzisiaj PAP. Firma, która we Wrocławskim Parku Przemysłowym zajmuje się dzierżawą obiektów i powierzchni, współpracuje z CBA ws. kontroli.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA powiedział PAP, że w Dozamelu kontrolę prowadzi wrocławska delegatura CBA.

„Kontrola dotyczy Dolnośląskich Zakładów Usługowo–Produkcyjnych Dozamel – realizacji wybranych decyzji dotyczących rozporządzania państwowym mieniem w latach 2014-2016” – powiedział.

Piotr Kaczorek dodał, że funkcjonariusze interesują się 13 postępowaniami obejmującymi roboty budowlane, w których zamawiającym była kontrolowana spółka.

Joanna Stasiewicz z działu komunikacji Dozamelu potwierdziła, że kontrola rozpoczęła się pod koniec maja i jest w toku.

„Jako spółka ze stuprocentowym udziałem Skarbu Państwa jesteśmy często kontrolowani przez różne instytucje. Spółka posiada tereny inwestycyjne, dzierżawi je. Jesteśmy właścicielem centralnej części Wrocławskiego Parku Przemysłowego” – wyjaśniła.

Wcześniej, w latach 2014-2016, CBA poprosiło o listę przedsięwzięć budowlanych – podała.

„Z tej listy biuro wybrało kilkanaście pozycji. Od końca maja przygotowywaliśmy pełną dokumentację i podstawy do przeprowadzenia postępowania, później rozpoczęły się już działania w spółce” – wyjaśniła Joanna Stasiewicz.

Po zapoznaniu się z dokumentami przez funkcjonariuszy CBA i spotkaniach z menedżerami zajmującymi się przygotowaniem robót budowlanych powstanie raport – mówiła PAP rzecznik.

„Wstępnie termin zakończenia tej kontroli zapowiadany był na koniec sierpnia, ale prawdopodobnie będzie przedłużona” – dodała.

Przypomniała, że po likwidacji we wrześniu 1990 r. wrocławskiego Dolmelu powstał Dozamel, który przejął 34 ha nieruchomości w środkowej części Wrocławskiego Parku Przemysłowego – nazywany teraz „obszarem Dolmel”.

„Są tu hale, magazyny, suwnice czy obiekty biurowe dzierżawione innym firmom. Prowadzimy działalność budowlaną, bo czasem trzeba wybudować halę pod konkretnego dzierżawcę. Prowadzimy też np. działania termomodernizacyjne, bo większość obiektów tego wymaga” – zaznaczyła rzecznik.

Obecnie trwa procedura badania i przejmowania spółki przez Agencję Rozwoju Przemysłu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl