fot. twitter.com/CaritasPolska

Caritas Polska przyjmie 2 tys. dzieci z ukraińskich domów dziecka

Przyjmiemy do Polski 2 tys. dzieci z ukraińskich domów dziecka, głównie ze wschodu kraju. Pierwsze przyjadą w środę. Do Caritas Diecezji Opolskiej oraz Caritas Archidiecezji Częstochowskiej przybędzie 300 dzieci – 200 do Opola i 100 do Częstochowy – powiedział we wtorek dyrektor Caritas Polska, ks. dr Marcin Iżycki.

„Słyszymy o bombardowaniu Charkowa, Kijowa, Mariupola oraz innych miast. Nasi wschodni sąsiedzi mówią o zbliżającej się wielkimi krokami katastrofie humanitarnej. Najbardziej cierpią cywile, dzieci, matki, osoby starsze. Z tego względu zdecydowaliśmy się odpowiedzieć na kryzys na Ukrainie i zapewnić schronienie najsłabszym w naszym kraju” – powiedział ks. Marcin Iżycki.

Poinformował, że „Caritas w Polsce przyjmie 2 tys. dzieci z ukraińskich domów dziecka, głównie ze wschodu kraju”.

„Pierwsze przejazdy odbędą się już w dniu jutrzejszym, tj. w środę. Do Caritas Diecezji Opolskiej oraz Caritas Archidiecezji Częstochowskiej przybędzie grupa 300 dzieci – 200 do Opola oraz 100 do Częstochowy” – wskazał dyr. Caritas Polska.

„Przyjmując sieroty do naszych domów, staramy się wprowadzać słowa Chrystusa w czyn” – wyjaśnił.

Ks. Marcin Iżycki powiedział, że dzieci zostaną zakwaterowane w ośrodkach Caritas oraz w ośrodkach męskich i żeńskich zakonów.

Dyr. Caritas Polska podkreślił, że potrzeba, aby niesienie pomocy odbywało się w sposób zorganizowany i profesjonalny, unikając chaosu.

„Osobiście, buduje mnie postawa moich rodaków, nas wszystkich, którzy włączamy się w tych dniach w pomoc Ukraińcom. Dziękuję również za współpracę z KPRM. To dzięki wzajemnej kooperacji możemy pomóc tak dużej liczbie dzieci (…). Bez działań polskiego rządu byłoby to bardzo trudne” – zaznaczył.

Cały czas prowadzona jest zbiórka Caritas Polska „Pomoc dla Ukrainy”.

„Wystarczy wejść na stronę caritas.pl/ukraina i tam dokonać dobrowolnej wpłaty lub wysyłać charytatywne SMS-y o treści >>UKRAINA<< pod numer 72052” – poinformował.

https://twitter.com/CaritasPolska/status/1497150824862134279

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl