Byli gdańscy prokuratorzy ponownie złożą dziś zeznania przed komisją ds. Amber Gold

Sejmowa komisja śledcza zajmująca się wyjaśnieniem afery Amber Gold ponownie przesłucha dziś dwóch świadków: byłego prokuratora okręgowego w Gdańsku Dariusza Różyckiego i byłego prokuratora apelacyjnego w Gdańsku Ireneusza Tomaszewskiego. Początek przesłuchań po godzinie 10:00.

Pierwsze przesłuchanie byłego prokuratora okręgowego w Gdańsku Dariusza Różyckiego przed sejmową komisją śledczą odbyło się w listopadzie 2016 r.  Świadek przekonywał wówczas, że wcześniej nic nie wiedział o piramidzie finansowej. Prokurator nie był w stanie wyjaśnić kilkumiesięcznej opieszałości prokuratury, którą kierował, w sprawie Amber Gold. Oświadczył też, że nie miał kontaktów z Donaldem Tuskiem oraz nie znał sprawy jego syna. Przyznał również, że ma poczucie winy w związku ze sposobem funkcjonowania prokuratury okręgowej w tej sprawie.

Dla drugiego świadka, byłego prokuratora apelacyjnego w Gdańsku Ireneusza Tomaszewskiego, dzisiejsze stawienie się przed sejmową komisją śledczą także będzie drugim przesłuchaniem. Wcześniej zeznawał on pod koniec listopada 2016 r. Mówił wtedy m.in., że ze sprawą Amber Gold zetknął się na przełomie 2011 r. i 2012 r. Podkreślał też, że etap, który nadzorował, zakończył się postawieniem zarzutów szefom Amber Gold.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl