Bydgoszcz: Przygotowania do 62. sezonu artystycznego w Operze Nova

Wkrótce rozpocznie się 62.sezon artystyczny w Operze Nova w Bydgoszczy. Aktualnie trwają próby w salach zespołów artystycznych, zaś na scenie… jak w tartaku. Pachnie świeżym drewnem, piły i pilarki przycinają deski.

Wymieniana jest podłoga, sterta zdjętych starych piętrzy się w prawej kieszeni scenicznej. Po dekoracjach i horyzontach od dawna nie ma śladu, wszystkie sztankiety u góry; widać całą imponującą przestrzeń, jedną z największych w polskich teatrach. Widoki te przejdą do historii sceny. Na początku września nakładana będzie nowa scena obrotowa.

Prace odbywają się w ramach Projektu Efektem prowadzonych od dwóch lat działań są: nowoczesny sprzęt oświetleniowy oraz zmodernizowanie sterowania oświetleniem roboczym i obwodami nieregulowanymi dużej sali widowiskowej, poprawa nagłośnienia sceny głównej i sceny kameralnej, nowe instrumenty muzyczne, przebudowa systemu sterowania urządzeniami mechanicznymi sceny głównej, wyremontowana podłoga sceny, kieszeni scenicznych, zascenia i magazynu dekoracji wysokich, zakup słuchawek dla osób niedosłyszących, zakup sceny obrotowej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl