fot. pixabay.com

Bułgaria: nowa data przystąpienia do strefy euro – 1 stycznia 2025 roku

Bułgaria zmieniła datę planowanego wejścia do strefy euro. Przypadnie ona 1 stycznia 2025 r., a nie, jak wcześniej planowano, 1 stycznia 2024 r. – wynika z dokumentów opublikowanych przez rządową służbę prasową.

Uchwała z 2015 roku przewidująca przystąpienie do strefy euro w roku 2024 ma zostać zmodyfikowana.

Przyjęcie europejskiej waluty już w przyszłym roku jest niemożliwe z uwagi na fakt, że nie spełniono szeregu wymagań niezbędnych do uzyskania członkostwa w strefie euro. Według bułgarskich władz winę za to ponosi tymczasowy rząd mianowany przez prezydenta Rumena Radewa, który sprawował władzę na początku bieżącego roku.

„Należy wprowadzić wiele zmian ustawodawczych. Europejski Bank Centralny (EBC) nie zdąży ich przyjąć i zaaprobować do początku 2024 roku” – podkreśliły władze w Sofii.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl