fot. https://twitter.com/WeberRafal

Budowa obwodnicy Smolajn w gminie Dobre Miasto

Rozpoczęła się budowa obwodnicy Smolajn w gminie Dobre Miasto w województwie warmińsko-mazurskim. We wtorek symbolicznie wbito pierwszą łopatę.

Budowa obwodnicy Smolajn w ciągu drogi krajowej nr 51 to inwestycja realizowana w ramach  rządowego [Programu Budowy 100 Obwodnic na lata 2020-2030].

– Program ma na celu likwidację wąskich gardeł. Przede wszystkim ma to spowodować udrożnienie komunikacyjne wszystkich regionów naszego kraju, ponieważ obwodnice realizujemy w każdym z 16 województw. Na Program 100 Obwodnic rząd PiS przeznaczył 28 mld złotych. Na tyle szacujemy inwestycje, które znajdują się na liście podstawowej – wyjaśnił Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.

Obwodnica Smolajn ma poprawić bezpieczeństwo i wygodę zarówno osób podróżujących, jak i samych mieszkańców.

– Obwodnica Smolajn odciąży ruch tranzytowy. Będzie wartością dodaną dla kierowców, którzy dzięki temu będą mieli ułatwioną komunikację, ale będzie również dużym plusem dla mieszkańców tej miejscowości, ponieważ odciąży ona ruch tranzytowy oraz wyciągnie pojazdy przejeżdżające tranzytem przez Smolajny. Dzięki temu będzie bezpieczniej i wygodniej,  a w samej miejscowości będzie żyło się lepiej – powiedział wiceminister Rafał Weber.

Obwodnica ma mieć długość około 1,8 km. Budową drogi, która ma być oddana do użytku w październiku 2022 roku, zajmie się firma Budimex. W województwie warmińsko-mazurskim oprócz obwodnicy Smolajn powstaną także obwodnice: Olsztyna i Dywit, Gąsek, Pisza oraz Szczytna.

TV Trwam News

drukuj