W. Brytania: Osiem osób zginęło w wypadku na autostradzie M1

Osiem osób zginęło, a cztery trafiły do szpitala w wyniku zderzenia dwóch ciężarówek i busa, do którego doszło w sobotę rano na autostradzie M1 niedaleko miasta Newport Pagnell w Anglii – podała policja. Dwie osoby zostały zatrzymane w związku z tym wypadkiem.

Newport Pagnell leży ok. 70 km na północny zachód od Londynu. Bus wiózł ludzi z okolic Nottingham w środkowej Anglii – podają brytyjskie media. Wszystkie trzy pojazdy jechały w tym samym kierunku.

Dwaj zatrzymani mężczyźni są podejrzani o spowodowanie śmierci innych osób na skutek niebezpiecznej jazdy. Nie podano, którymi pojazdami oni kierowali.

Do wydobycia rannych z uszkodzonych pojazdów strażacy użyli wyposażenia hydraulicznego.

Na odcinku, gdzie doszło do wypadku, autostrada M1 została zamknięta dla ruchu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl