Bronisław Komorowski zainaugurował działalność swojego instytutu

Były prezydent Bronisław Komorowski zainaugurował działalność swojego instytutu. Ma on wspierać działania na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa w Polsce i Europie.

Prezesem instytutu jest obecnie senator PO – Sławomir Rybicki. Wiceprezesem jest Paweł Lisiewicz, wcześniej szef gabinetu w kancelarii Komorowskiego.

W skład rady fundacji wchodzą też: Olgierd Dziekoński i Jacek Michałowski oraz dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie Tadeusz Zielniewicz.

Bartłomiej Radziejowski, politolog, zauważa, że powstawanie instytutów byłych prezydentów jest rutynowym działaniem. Ekspert nie spodziewa się jednak nadzwyczajnej aktywności byłego prezydenta Komorowskiego.

– Tego typu fundacje nie odgrywają większej roli. Są formą zapewnienia jakiegoś sensownego zajęcia byłym prezydentom. Mają oni szansę wykonać jakąś ilość analiz, ale żadna z fundacji byłych prezydentów – mówimy tu o Lechu Wałęsie i Aleksandrze Kwaśniewski, a teraz o Bronisławie Komorowskim – jeszcze nic istotnego nie zdziałała. Również po Bronisławie Komorowskim nie spodziewałbym się specjalnych fajerwerków – podkreśla Bartłomiej Radziejowski.

Założenie instytutu Bronisław Komorowski zapowiedział we Lwowie w lipcu 2015 roku, po przegranych wyborach prezydenckich.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl