fot. flickr.com

Brazylia:1269 zgonów na Covid-19

Brazylia odnotowała w środę 1269 dodatkowych zgonów z powodu COVID-19, oficjalna liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 46 510, najwięcej na świecie po Stanach Zjednoczonych.

Ministerstwo Zdrowia zarejestrowało również 32 188 nowych przypadków wirusa od czasu wtorkowej aktualizacji, w sumie 955 377 potwierdzonych przypadków, w statystyce zachorowań na świecie Brazylia jest na drugim miejscu, tuż za Stanami Zjednoczonymi.

Poprzedniej doby zmarły 1282 osoby zakażone koronawirusem. W poprzednich czterech dniach dzienny przyrost zgonów wahał się między 600 a 900. Według wielu ekspertów rzeczywista liczba infekcji w tym kraju jest znacznie wyższa.

Zdaniem Carissy Etienne, dyrektor Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia (PAHO), rekordowa dzienna liczba nowych przypadków zakażenia pojawiła się wraz z przyspieszeniem rozprzestrzeniania się pandemii w Ameryce Łacińskiej.

Etienne powiedziała we wtorek podczas wideokonferencji w Waszyngtonie, że pandemia w Brazylii jest „poważnym problemem”. Podkreśliła, że na ten największy kraj Ameryki Łacińskiej przypada około 25 proc. ze wszystkich 4 milionów zgonów w obu Amerykach. Podobnie sytuacja przedstawia się w kwestii liczby zakażeń.

„Nie obserwujemy spowolnienia transmisji koronawirusa w Brazylii” – powiedziała Etienne i zaleciła, aby Brazylia i inne kraje w regionie nadal wzmacniały przestrzeganie zasady dystansu społecznego. Wezwała także do ponownego otwarcia gospodarek, co powinno jednak, jej zdaniem, przebiegać powoli i ostrożnie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl