fot. twitter.com/KONFEDERACJA_

Bosak, Kulesza i Jakubiak na warszawskiej liście Konfederacji do PE

Krzysztof Bosak będzie „jedynką” listy Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu warszawskim. Z drugiego miejsca wystartuje Jakub Kulesza; listę zamknie Marek Jakubiak. „Chcemy wprowadzić do PE patriotycznych i antysystemowych europosłów” – zapowiedzieli.

Na piątkowej konferencji prasowej Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy przedstawiła swoich kandydatów do PE w okręgu warszawskim.

Z pierwszego miejsca na liście wystartuje wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak.

„To dla mnie duży zaszczyt, że mogę stanąć na czele listy Konfederacji” – powiedział Bosak. Stwierdził, że jego dotychczasowe doświadczenie daje podstawę do tego, by dobrze reprezentować wyborców, którzy „sceptycznie patrzą na to, w którą stronę idzie Unia Europejska, którzy nie są zadowoleni z tego, jak głęboka jest ingerencja w sprawy naszego państwa, którzy chcą chronić nasze interesy gospodarcze i którzy uważają, że polska kultura nie powinna być zastępowana pozbawioną tożsamości mieszanką innych kultur narodowych czy kulturą globalistyczną”.

„Wierzymy, że pokonanie 5-procentowego progu wyborczego jest całkowicie w naszym zasięgu, a mobilizacja wyborców, którą właśnie zaczęliśmy da sukces i pozwoli wprowadzić do Parlamentu Europejskiego naprawdę patriotycznych, antysystemowych, konserwatywnych, wolnościowych europosłów” – oświadczył.

„Dwójką” na liście Konfederacji został wiceprezes Partii KORWiN Jakub Kulesza. Jego zdaniem do polskiego Sejmu w formie dyrektyw europejskich płynie wiele „głupiego, zbędnego i niepotrzebnego” prawa. W związku z tym zapowiedział, że „w boju do Parlamentu Europejskiego” chce skupić się na trzech filarach.

Pierwszym z nich jest wolny rynek.

„Wolny rynek to Unia Europejska wolna od dyrektyw regulujących gospodarkę w każdym, nawet najmniejszym stopniu” – mówił Kulesza. Kolejnym filarem jest wolny internet.

„Jeżeli chcemy mieć wolną Europę, chcemy mieć pełną wolność słowa, to musimy dbać o wolny internet, o internet nieregulowany. O to jako kandydat będę zabiegał” – podkreślił. Trzecim filarem jego kampanii ma być wolna Polska.

„Chcemy by państwa narodowe miały wolność w decydowaniu o wszelkich sprawach wewnętrznych” – oświadczył.

Z ostatniego miejsca na liście Konfederacji w stolicy wystartuje poseł, szef Federacji dla Rzeczypospolitej Marek Jakubiak.

„Współpraca – tak, uległość – nie. Jesteśmy wielkim narodem, którego miejsce w Europie jest deprecjonowane. Chcemy zaznaczyć swoją obecność poprzez wprowadzenie do europarlamentu świeżości politycznej, która z całą pewnością tej zgnuśniałej Europie jest potrzebna” – oświadczył.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl