fot. PAP/Szymon Łaszewski

BOŚ pomoże przy realizacji programu 500 plus

Kolejny polski bank będzie współpracował przy realizacji programu 500 plus. Od połowy kwietnia klienci Banku Ochrony Środowiska będą mogli składać wnioski o świadczenie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Umożliwi to bankowość internetowa. Dziś Bank podpisał z ZUS porozumienie w tej sprawie.

Według stron – porozumienie „zdecydowanie” ułatwi rodzinom występowanie o świadczenia wychowawcze, ale też ułatwi dostęp do instytucji publicznej, do ZUS.

To dobra informacja, która potwierdza, że program będzie realizowany sprawnie i kompleksowo – mówi europoseł PiS -u Jadwiga Wiśniewska.

– Ten program zaczynamy bardzo intensywnie wdrażać. Podpisanie tej umowy z Bankiem Ochrony Środowiska daje gwarancję, że płynność finansowa programu zostanie zachowana, że nie będzie trudności, kłopotów i nadmiernej biurokracji z realizacją tego programu. Najważniejsza jest rodzina, najważniejsze jest wsparcie polskich rodzin. Dlatego też cieszę się, że do podpisania tej umowy doszło, bo jest ona kolejnym sygnałem z NATO, że program będzie wdrażany bez zbędnych opóźnień – podkreśla europosłanka PiS.

Pierwszym bankiem, który zawarł porozumienie o współpracy z ZUS w tej sprawie jest PKO BP. Prezes ZUS, zapowiedziała, że toczą się rozmowy z 14 bankami, nie wykluczone, że dołączą jeszcze inne.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł będzie przysługiwało na pierwsze dziecko, gdy dochód w rodzinie nie przekracza 800 zł, lub 1200 zł, gdy dziecko jest niepełnosprawne; na drugie i kolejne dziecko w rodzinie – niezależnie od dochodów.

Wnioski będzie można składać – oprócz ZUS – m.in. przez bankowość elektroniczną, a także w formie papierowej – w samorządach i na poczcie.

RIRM

drukuj