Bolesławiec: rekolekcje „lectio divina” dla każdego

W Domu Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa w Bolesławcu w dniach od 16 do 24 sierpnia 2016 r. odbędą się rekolekcje „lectio divina”.

Ks. bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy legnicki, w komunikacie napisał, że jest to spotkanie dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas na modlitwie i wyciszeniu.

– Ktoś kto doświadczył rekolekcyjnej ciszy wie, że rekolekcje to najważniejsze i najpiękniejsze dni w ciągu całego roku. Tegoroczne rekolekcje przeżywane w dynamice lectio divina kierujemy także do osób świeckich – nie tylko katechetów czy sióstr zakonnych – napisał ks. bp Marek Mendyk.

Celem rekolekcji jest między innymi odpowiedź na pytanie: „jakiego nawrócenia umysłu, serca i życia domaga się ode mnie Jezus”?

Biskup pomocniczy legnicki zaznaczył, że nie osiągnie się tego tylko dobrymi chęciami.

– To całotygodniowy wysiłek słuchania Słowa Bożego w milczeniu, z daleka od codziennych, nawet bardzo pobożnych, obowiązków – napisał ks. bp Marek Mendyk.

KONTAKT do sióstr adoratorek:

kontakt tel. 887 978 491

mail: [email protected]

www.diecezja.legnica.pl/RIRM

 

PLAKAT

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl