(fot. PAP)

Biuro Sky Club sprawdzi prokuratura

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła postępowanie sprawdzające biura podróży Sky Club.

 

Postępowanie prowadzone jest ws. „doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem osób korzystających z usług biura poprzez pobieranie świadczeń pieniężnych za usługi turystyczne w sytuacji, gdy kondycja finansowa biura uniemożliwiała wywiązanie się z zawartych umów”.

 

W ciągu 30 dni Prokuratura Okręgowa ma podjąć decyzję czy zostanie wszczęte śledztwo w tej sprawie. Solidarna Polska złożyła zawiadomienie ws. Sky Clubu. Domaga się od Prokuratury dokładnego zbadania tej upadłości i analizy podobnych przypadków z przeszłości- mówi szef klubu SP Zbigniew Ziobro.

 

Solidarna Polska domaga się wyjaśnień od Prokuratora Generalnego na temat tego, co zostało zrobione w poprzednich śledztwach, związanych m.in.  z biurem podróży Triada. Co więcej, poseł zwrócił uwagę, na fakt że te dwa zdarzenia są do siebie podobne. „Niczego nie chcemy rozstrzygać, ale dla każdego człowieka, który kieruje się zasadami logicznego myślenia rodzi się podejrzenie, że te dwie sprawy nie są przypadkowe” – powiedział poseł Zbigniew Ziobro.

 


Pobierz Pobierz

 

Solidarna Polska przedstawiła dziś rozwiązania mające na celu uniknięcia takich sytuacji w przyszłości. Proponuje m.in. powołanie funduszu zabezpieczeń turystycznych- powiedział poseł Tomasz Górski.

 


Pobierz Pobierz

 

W środę Sky Club, który organizował wyjazdy pod własną marką oraz Triady, złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości. Wówczas za granicą było ok. 4,7 tys. klientów biura.

 

drukuj