Biura podróży organizują powrót polskich turystów z Tunezji

W Tunezji przebywa 182 turystów podróżujących z polskim biurem podróży Itaka i 62 turystów z biurem Sun&Fun. W czwartek polecą po nich samoloty, które zabiorą ich do kraju. Oba biura zawiesiły wyloty do Tunezji.

Wiceprezes biura podróży Itaka Piotr Henicz potwierdził, że w muzeum Bardo w Tunisie, na które w środę dokonano zamachu terrorystycznego, przebywali turyści, którzy podróżowali z Itaką. Zaznaczył, że nie ma potwierdzonych informacji o ewentualnych ofiarach.

Dodał, że obecnie 182 turystów przebywa na zorganizowanych przez Itakę tygodniowych i dwutygodniowych wycieczkach bądź na wycieczkach objazdowych na terenie Tunezji. Podkreślił, że w czwartek wysłany zostanie po nich samolot, którym wrócą do Polski.

Henicz poinformował również, że Itaka do odwołania zawiesiła sprzedaż wylotów do Tunezji, a ci, którzy już wykupili wycieczki, otrzymują propozycję alternatywnych wyjazdów.

Na podobny krok zdecydowało się Sun&Fun. Jak powiedział prezes tego biura podróży Samir Hamouda, na zorganizowanych przez nie wycieczkach w Tunezji przebywają obecnie 62 osoby. W czwartek także te osoby ma zabrać wysłany z Polski samolot.

Hamouda dodał, że Sun&Fun przynajmniej na kilka tygodni zawiesiło wyloty do Tunezji i sprzedaż wycieczek do tego kraju.

Z kolei Rainbow Tours – inne duże biuro podróży – obecnie nie ma turystów w Tunezji. Jak powiedział PAP rzecznik biura Radomir Świderski, pierwsze wyjazdy do tego kraju zaplanowane są na koniec kwietnia. „Na razie nie zawieszamy tych wyjazdów, ale będziemy na bieżąco obserwować sytuację” – dodał.

Dziewiętnaście osób, w tym 17 turystów, zginęło w środę w ataku terrorystów w muzeum w Tunisie – poinformował w środę premier Tunezji. Jak podał, wśród zabitych są turyści polscy, włoscy, niemieccy i hiszpańscy. Rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski potwierdził, że wśród ofiar środowego zamachu w Tunisie na pewno są Polacy. 11 osób z Polski zostało rannych.

Narodowe Muzeum Bardo w Tunisie to żelazny punkt wycieczek do Tunisu. Słynie m.in. z rzymskich mozaik. Wśród turystów zwiedzających w środę to muzeum była duża grupa Polaków – 36 osób.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl