fot. PAP/EPA

Birma: W wielu regionach przerwa w dostawie prądu

W wielu regionach Birmy nastąpiła w piątek przerwa w dostawie energii elektrycznej z powodu awarii systemu – poinformował przedstawiciel służb komunalnych w największym mieście kraju – Rangunie.

Mieszkańcy miast od stolicy Naypyidaw, przez Rangun do Mulmejn na południu zgłosili, że prąd został wyłączony wczesnym popołudniem czasu lokalnego.

„Stało się to z powodu awarii systemu, nie odcięliśmy prądu” – zapewniał przedstawiciel władz w Rangunie.

Dodał, że zasilanie zostanie przywrócone wieczorem.

Przerwa w dostawie prądu nastąpiła po tygodniach protestów w związku z przewrotem wojskowym z 1 lutego. Demonstracje obejmowały kampanię nieposłuszeństwa obywatelskiego i strajki wielu pracowników państwowych, co zakłóciło codzienne życie w kraju.

W czwartek przeciwnicy junty wojskowej w Birmie ponownie wyszli na ulice, a policja znów otworzyła do nich ogień. W środę w kraju zginęło 38 osób i był to najtragiczniejszy dotąd dzień masowych protestów. Według ONZ łącznie w toku antywojskowych protestów od 1 lutego zginęło już ponad 50 osób, a wiele zostało rannych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl