Bierecki: kandydat senatorów PiS do RPP to Rafał Sura

Kandydatem do Rady Polityki Pieniężnej zgłoszonym przez senatorów PiS jest Rafał Sura – poinformował senator Grzegorz Bierecki.

„Tak, oczywiście, potwierdzam jak najbardziej” – powiedział Sura w rozmowie z PAP poproszony o potwierdzenie swojej kandydatury.

Rafał Sura jest doktorem habilitowanym, profesorem nadzwyczajnym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jest pracownikiem Katedry Zarządzania Publicznego i Prawa Administracyjnego.

Z wcześniejszych informacji udzielonych dziennikarzom przez senatora PO Kazimierza Kleinę wynika, że kandydatem senatorów PO do RPP jest prof. UEK dr hab. Marek A. Dąbrowski, który był już senackim kandydatem PO do RPP podczas wyboru członków RPP na początku tego roku.

Bierecki poinformował, że 16 listopada o godz. 9.00 zbierze się Komisja Budżetu i Finansów Publicznych w celu zaopiniowania kandydatów.

Wskazał, że do wyboru członka RPP może dość na posiedzeniu Senatu w dniach 16-17 listopada, jeśli Marszałek przychyli się do wniosku uzupełnienia porządku dziennego o taki punkt.

PAP/RIRM

drukuj