PiS ustaliło kolejne kandydatury na prezydentów miast; w Radomiu wystartuje Skurkiewicz

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości w środę ustalił kolejne kilkadziesiąt kandydatur na prezydentów miast w nadchodzących wyborach samorządowych. Partia wystawi m.in. wiceszefa MON Wojciecha Skurkiewicza jako kandydata na prezydenta Radomia.

O ustaleniu ponad 40 kandydatur, co nastąpiło podczas środowego posiedzenia Komitetu Politycznego PiS, poinformowała dziennikarzy rzeczniczka partii Beata Mazurek.

Zgodnie z listą zamieszczoną na stronie internetowej partii kandydatem PiS na prezydenta Świdnicy będzie Wojciech Murdzek, na prezydenta Wałbrzycha natomiast poseł koła Wolni i Solidarni Ireneusz Zyska.

W woj. kujawsko-pomorskim PiS wystawi Andrzeja Guzowskiego jako kandydata na prezydenta Grudziądza oraz Jarosława Chmielewskiego jako kandydata na prezydenta Włocławka.

Bożena Krygier będzie z kolei kandydatką partii na prezydenta Puław, Dariusz Stefaniuk na prezydenta Białej Podlaskiej. W wyborach w Chełmie PiS poprze Jakuba Banaszka. W Zamościu natomiast wystawi kandydaturę Andrzeja Wnuka, a w Nowej Soli Andrzeja Wieczorka.

Kandydatem PiS na prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego będzie obecny prezydent Marcin Witko, Pabianic – Włodzimierz Stanek, Zduńskiej Woli – radny Damian Kunert, Oświęcimia – Zbigniew Starzec.

W Ciechanowie partia wystawi Marka Rutkowskiego, w Płocku Wiolettę Kulpę, w Ostrołęce – urzędującego od 2006 r. prezydenta miasta Janusza Józefa Kotowskiego, w Siedlcach Karola Tchórzewskiego, w Legionowie Andrzeja Kalinowskiego, w Otwocku Jarosława Margielskiego, a w Pruszkowie Konrada Sipierę. W Radomiu natomiast kandydatem partii będzie wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

Kandydatem na prezydenta Kędzierzyna-Koźle będzie Andrzej Chrzanowski, Krosna – Adam Skiba, Przemyśla – obecny wiceprezydent tego miasta Janusz Hamryszczak, Mielca – Fryderyk Kapinos, który objął prezydenturę w mieście decyzją premiera po śmierci jego poprzednika – Daniela Kozdęby.

W Stalowej Woli PiS wystawi obecnego prezydenta miasta Lucjusza Nadbereżnego, w Tarnobrzegu Kamila Kalinkę, w Suwałkach Grzegorza Mackiewicza, w Sopocie Piotra Melera, w Starogardzie Gdańskim posła Jana Kiliana, w Wejherowie przedsiębiorcę Tomira Ponkę.

Natomiast w Bielsko-Białej kandydatem partii na prezydenta będzie Przemysław Drabek, w Częstochowie – senator Artur Warzocha, w Bytomiu – Mariusz Janas, w Gliwicach – poseł Jarosław Gonciarz, w Zabrzu – Borys Borówka, w Jastrzębiu-Zdroju – Łukasz Kasza, w Rybniku – Łukasz Dwornik, a w Będzinie – senator Arkadiusz Grabowski, w Dąbrowie Górniczej – Tatiana Duraj-Fert. W Jaworznie PiS poprze kandydaturę rządzącego w mieście od 2002 r. Pawła Silberta. Kandydatem partii w Sosnowcu będzie radna Renata Zmarzlińska-Kulik, a w Zawierciu – Beata Chawuła.

Jako kandydata na prezydenta Elbląga PiS zdecydowało się postawić na b. prezydenta tego miasta, a obecnie posła Jerzego Wilka, w Gnieźnie na Pawła Kamińskiego, w Koninie na radnego Zenona Chojnackiego. Z kolei kandydatem partii na prezydenta Piły będzie poseł Marcin Porzucek, a Kołobrzegu Maciej Bejnarowicz.

PAP/RIRM

drukuj