Bieg Niepodległości 2013

W stolicy odbędzie się XXV Bieg Niepodległości – największa impreza biegowa w Polsce. Patriotyczne bieganie rozpocznie się o godz. 11:11. Weźmie w nim udział 12 tys. osób.

Uczestnicy mają do pokonania dystans 10 km. Chwilę wcześniej ruszą zawodnicy na wózkach, a na końcu uczestnicy nordic walking. 

Organizatorzy przyznają, że są pozytywnie zaskoczeni zainteresowaniem uczestnictwa w tegorocznym biegu.

– Jest to obecnie największe tego typu wydarzenie sportowe w kraju. Już na etapie zapisów został pobity rekord; 12 tys. pakietów startowych rozeszło się w 32 godziny. Nie spodziewaliśmy się takiego tempa. W pierwszej godzinie zarejestrowało się 1090 uczestników – mówił Marcin Kuriata z Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, organizator zawodów.

Wśród biegaczy nagrody otrzyma 10 najlepszych kobiet i mężczyzn. Nagrodzona zostanie również trójka zawodników i zawodniczek na wózkach. Natomiast wśród uczestników nordic walking laury zostaną rozlosowane. Przewidziano również wyróżnienia specjalne za 1918. i 95. miejsce.

Utrudnień trzeba spodziewać się na al. Jana Pawła II, ul. Chałubińskiego, Al. Niepodległości na odcinku od ul. Stawki do ul. Rakowieckiej. Z ruchu ulice będą wyłączone w godz. 11-15, a tramwaje nie będą kursowały na podanej trasie od godz. 8:00.

wosir.waw.pl/RIRM

drukuj