Biden wezwał Ukrainę i Rosję do deeskalacji napięcia na Krymie

Wiceprezydent USA Joe Biden podczas piątkowej rozmowy telefonicznej z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką zaapelował, aby zarówno Ukraina, jak i Rosja „wniosły swój wkład” w deeskalację napięcia na Krymie.

Jak przekazał w oświadczeniu Biały Dom, zarówno Biden, jak i Poroszenko byli zgodni co do tego, że obecny kryzys może zostać rozwiązany jedynie na drodze politycznej i dyplomatycznej.

W środę rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa podała, że Ukraińcy planowali przeprowadzenie na zaanektowanym przez Rosję w 2014 r. Krymie ataku terrorystycznego, którego celem miała być krytyczna infrastruktura.

Po doniesieniach FSB prezydent Władimir Putin oskarżył Ukrainę o stosowanie „praktyki terroru” w celu sprowokowania nowego konfliktu.

Informacjom FSB zaprzeczyły kategorycznie ukraińskie ministerstwo obrony i wywiad wojskowy, który według Moskwy miał organizować dywersję. Poroszenko oświadczył natomiast, że rosyjskie oskarżenia to fantazje i cyniczny pretekst do dalszych militarnych gróźb wobec Kijowa.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl