Białystok: otwarto punkt dla kandydatów do WOT

Na Podlasiu otwarto dziś specjalny punkt, do którego zgłaszać mogą się chętni do przystąpienia do Wojsk Obrony Terytorialnej. Mieści się on w jednym z budynków Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Białymstoku. W uroczystości otwarcia wziął udział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

To historyczny dzień, nie mniej istotny, jak obecność wojsk amerykańskich w naszym kraju – podkreślał minister Antoni Macierewicz. Jak dodał, bezpieczeństwo Polski musi być gwarantowane przede wszystkim przez własne zdolności obronne.

– Wojska Obrony Terytorialnej są właśnie tym nowym elementem w Wojsku Polskim, który w sposób bardzo zasadniczy zwiększy nasze zdolności obronne przez zakorzenienie ich w społeczności lokalnej – podkreślał minister.

Jako pierwsze, z końcem ubiegłego roku, powstały brygady OT w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie. W tym roku mają powstać w kolejnych województwach.

– W pierwszej połowie kwietnia odbędzie się przysięga po przeszkoleniu, które zostanie przygotowane i zrealizowane dla ochotników. Z niektórymi z nich już rozmawiałem dzisiaj, to rzeczywiście jest reprezentacja tego wielkiego zrywu patriotycznego, który przetacza się przez cały kraj w ostatnich latach – powiedział Antoni Macierewicz.

Docelowo WOT mają składać się z około 35 tysięcy żołnierzy. Utworzą oni 17 brygad, natomiast do 2019 roku liczba żołnierzy polskiej armii ma wynieść ponad 150 tysięcy.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl