fot. twitter.com/ipngovpl

Białystok: Do 10 października IPN czeka na zgłoszenia do nagrody „Świadek historii”

Do 10 października białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej czeka na zgłoszenia w kolejnej edycji nagrody „Świadek historii”. Honorowane są osoby, które działają na rzecz upamiętniania historii Polski oraz wspomagają IPN w edukacji.

Nagrodę, która ma charakter honorowy – przyznaje kapituła pod przewodnictwem prezesa Instytutu pamięci Narodowej – przypomina w przesłanym komunikacie asystent prasowa w IPN w Białymstoku Magdalena Dzienis. W 2019 r. nagroda będzie przyznana po raz jedenasty.

Nagroda jest przyznawana osobom fizycznym oraz instytucjom i stowarzyszeniom działającym na terenie województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, szczególnie zasłużonym dla upamiętniania historii Narodu Polskiego oraz wspierającym pion edukacyjny IPN w realizacji ustawowej działalności, w obszarach edukacyjnym, naukowym i wydawniczym” – czytamy w komunikacie.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać właśnie takie podmioty.

Mogą być zgłaszane także takie osoby czy organizacje, które nie dostały nagrody w poprzednich latach; laureatem można zostać tylko raz, ale tych samych kandydatów – jeśli nie zostali nagrodzeni- można zgłaszać ponownie – tłumaczy IPN.

W roku 2019 r. zostanie przyznanych nie więcej niż sześć nagród” – poinformowała Magdalena Dzienis.

Podczas wręczania nagród w dziesiątej edycji „Świadka historii” w grudniu 2018 r. informowano, że dotąd uhonorowano w ten sposób ok. 70 osób.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl