Biały Dom: rewolucja bolszewicka dała początek mrocznym dekadom komunizmu

Rewolucja bolszewicka dała początek Związkowi Radzieckiemu i jego mrocznym dekadom opresyjnego komunizmu – oświadczył Biały Dom z okazji przypadającego we wtorek Narodowego Dnia Ofiar Komunizmu, obchodzonego w 100. rocznicę przewrotu 1917 roku.

„Dzisiejszy dzień – Narodowy Dzień Ofiar Komunizmu – wyznacza 100 lat od czasu rewolucji bolszewickiej w Rosji” – czytamy w pierwszych słowach oświadczenia Białego Domu.

„Rewolucja bolszewicka dała początek Związkowi Radzieckiemu i jego mrocznym dekadom opresyjnego komunizmu, politycznej filozofii nie dającej się pogodzić z wolnością, dobrobytem i godnością ludzkiego życia” – napisano.

„W minionym stuleciu komunistyczne reżimy totalitarne na całym świecie zabiły ponad 100 milionów ludzi, a niezliczenie więcej (osób) poddały wyzyskowi, przemocy i nieopisanemu spustoszeniu. Ruchy te, pod fałszywym pretekstem wyzwolenia, systematycznie okradały niewinnych ludzi z danych im przez Boga praw do wolności religijnej, wolności zrzeszania się i niezliczonych innych praw, które są nienaruszalne” – wskazał Biały Dom. Podkreślił, że „pragnący wolności obywatele zostali podporządkowani przez państwo za pomocą przymusu, przemocy i strachu”.

„Dzisiaj pamiętamy tych, którzy umarli i wszystkich, którzy wciąż cierpią (pod rządami) komunizmu – oświadczył Biały Dom. – Czcząc ich pamięć i niezłomnego ducha tych, którzy odważnie walczyli o szerzenie wolności (…) na całym świecie, naród nasz potwierdza swą niezłomną wolę, by oświecać drogę tym wszystkim, którzy tęsknią za jaśniejszą, bardziej wolną przyszłością”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl