Autorstwa Bastianow (Bastian) - Ta ^specifik^ z W3C grafika wektorowa została stworzona za pomocą Inkscape przez Bastianowa (Bastiana) na podstawie Flaga_PPP.png ., CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1039592

Białoruski reżim oskarża weteranów Armii Krajowej o udział w ludobójstwie Białorusinów

Po uwięzieniu czołowych polskich działaczy na Białorusi reżim Alaksandra Łukaszenki uderza w miejscowych weteranów Armii Krajowej. Prokurator Generalny Białorusi oskarża ich o udział w ludobójstwie narodu białoruskiego. Ponadto zalicza żołnierzy AK do grona zbrodniarzy nazistowskich.

Dziennik „Rzeczpospolita” cytował dziś wypowiedź białoruskiego prokuratora, który przedstawił pierwsze wyniki ze śledztwa dotyczącego ,,ludobójstwa” na Białorusinach. Prokurator zapowiedział, że będą prowadzone działania śledcze z żyjącymi weteranami Armii Krajowej. Złożony zostanie odpowiedni wniosek do władz w Warszawie.

Pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą, Jan Dziedziczak, mówił, że zarzuty pod adresem Armii Krajowej to element absurdalnej kampanii wobec Polski.

– To tak absurdalny zarzut, że trudno to komentować. Armia Krajowa była armią polską walczącą z nazistowskimi Niemcami, która całkowicie stała po stronie aliantów. Próby naciągania historii w kontekście Armii Krajowej są elementem wpisywania się w absurdalną i nieracjonalną kampanię przeciwko Polsce i Polakom. Reżim białoruski szuka tematu zastępczego, który odwróciłby uwagę społeczeństwa białoruskiego od własnej indolencji – powiedział Jan Dziedziczak.

Prokuratura Generalna na Białorusi zamierza przedstawić sprawę międzynarodowemu trybunałowi. Na razie nie wiadomo jednak jakiemu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl