fot. PAP/EPA

Berlin: trwa Szczyt Bałkanów Zachodnich

W Berlinie odbył się Szczyt Bałkanów Zachodnich. Polskę reprezentował premier Mateusz Morawiecki. Politycy rozmawiali m.in. o przyszłości państw bałkańskich i planach przyłączenia do Unii Europejskiej, wzmacnianiu współpracy gospodarczej i bezpieczeństwie energetycznym.

Polska od lat wspiera inicjatywę rozszerzenia Unii Europejskiej o kraje Bałkanów Zachodnich.

Rzecznik rządu, Piotr Müller, przypomniał, że w regionie aktywna jest Rosja.

– Próbuje destabilizować ten obszar Europy, również wywierać wpływy gospodarcze na tym obszarze, dlatego bardzo ważne jest, aby Unia Europejska wyszła z jednoznaczną ofertą dla tych krajów tak, aby te kraje były w orbicie UE, w orbicie zasad demokratycznych, wartości demokratycznych, żeby nie doszło do negatywnego oddziaływania Rosji czy innych czynników zewnętrznych na ten teren – podkreślił Piotr Müller.

 

W wydarzeniu wzięło udział sześć państw Bałkanów Zachodnich: Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Kosowo, Macedonia Północna i Serbia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl