fot. PAP/Darek Delmanowicz

KGP: W okresie Wszystkich Świętych na drogach doszło do ponad 330 wypadków; zginęło 31 osób

Policjanci podsumowali zdarzenia drogowe w okresie Wszystkich Świętych. Od piątku do wtorku doszło do 334 wypadków, w których zginęło 31 osób, a 373 zostały ranne. W trakcie działań policjanci zatrzymali ponad 1,9 tys. kierowców na tzw. podwójnym gazie.

Nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przekazał, że podczas ostatniego dnia policyjnych działań związanych z okresem Wszystkich Świętych na drogach doszło do 48 wypadków, w których zginęło 6 osób, a 47 zostało rannych.

„We wtorek funkcjonariusze zatrzymali 314 nietrzeźwych kierujących. 29 razy interweniowali w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h” – podkreślił policjant.

„Niestety wśród ofiar 2 listopada są dwie osoby piesze. Jedna z nich została potrącona przez tramwaj w Krakowie. Do drugiego tragicznego zdarzenia doszło w woj. zachodniopomorskim, gdzie podczas cofania samochód ciężarowy najechał na 70-letnią kobietę, która zginęła na miejscu” – podał.

Nadkomisarz podkreślił, że wtorek był ostatnim dniem policyjnych działań związanych z zabezpieczeniem okresu Wszystkich Świętych.

„Od piątku do wtorku odnotowaliśmy na drogach 334 wypadki, w których zginęło 31 osób, a 373 zostały ranne. Policjanci zatrzymali 1906 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę na tzw. podwójnym gazie. Ujawnili też 376 przekroczeń dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h” – przekazał.

Dodał przy tym, że średnio służbę w tym czasie pełniło ponad 5300 policjantów ruchu drogowego.

„Najwięcej w świąteczny dzień 1 listopada, kiedy było ich 6,5 tys. na drogach” – zaznaczył.

Według danych KGP, porównując tegorocznych okres Wszystkich Świętych z analogicznym czasem w zeszłym roku, statystyki są niższe poza liczbą zatrzymanych nietrzeźwych kierujących.

„Przez sześć dni w tym roku zatrzymaliśmy 1906 kierowców na tzw. podwójnym gazie, gdzie w analogicznym okresie zeszłego roku było ich 1717. W tym roku było o 130 wypadków mniej, 10 ofiar mniej oraz mniej o 164 osób rannych” – wyliczył.

Podał też, że podczas tegorocznych działań policjanci zatrzymali o 337 kierowców mniej za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

„Policyjne działania jeżeli chodzi o okres Wszystkich Świętych zostały zakończone, natomiast policjantów na drogach nie zabraknie. Spodziewamy się, że przez te kolejne dni, również z weekendem, Polacy, którzy mieli możliwość wzięcia dłuższego wolnego, będą wracać z wyjazdów z różnych miejsc Polski. Dlatego cały czas prosimy o ostrożność. Te warunki atmosferyczne cały czas się zmieniają” – podkreślił nadkom. Robert Opas.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl