fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

Beneficjenci „500 plus”: To komfort w przypadku nieprzewidzianych wydatków

Wielodzietne rodziny przyznają, że dzięki świadczeniu „500 plus” mają środki na nieprzewidziane wydatki. W poniedziałek mijają dokładnie trzy lata od wprowadzenia sztandarowego programu rządu Zjednoczonej Prawicy.  W tym czasie do polskich rodzin trafiło ponad 67 mld zł.

Ze świadczenia „500 plus” korzysta 3 mln 600 tys. dzieci. Beneficjentem programu jest między innymi sześcioosobowa rodzina Wilczewskich, która w niedzielę spotkała się w Puławach z premierem Mateuszem Morawieckim.

Marek Wilczewski przyznaje, że dzięki tym środkom rodzina jest spokojna w momencie, gdy przychodzą niespodziewane wydatki.

– Oczywiście jest to duża pomoc. Pierwszy odczuwalny skutek to dla nas spokój, kiedy nagle trzeba kupić ubranie, buty, kiedy trzeba opłacić wycieczki, pomoce szkolne, to łatwiejszy wybór, kiedy nie musimy wybierać jednego wyjazdu na wakacje, ale dzieci mogą wyjechać na dwa różne wyjazdy – podkreśla Marek Wilczewski.

Program „500 plus” wszedł w życie 1 kwietnia 2016 r. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie rodzice otrzymują niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku niskiego dochodu oraz niepełnosprawności świadczenie przysługuje także na pierwsze dziecko.

Od lipca program zostanie rozszerzony na pierwsze dziecko. To jeden z punktów tzw. nowej piątki PiS-u.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl