fot. PAP/EPA

Belgia: Eutanazja bez zgody pacjenta?

Belgia chce przeprowadzania eutanazji bez zgody pacjenta. Autorem tego pomysłu jest prof. Jean-Louis Vincent. W połowie lutego belgijski parlament zalegalizował eutanazję wobec dzieci.

Polacy wówczas apelowali do króla Belgii, by ten powstrzymał zapędy deputowanych.Tymczasembyły przewodniczący belgijskiego Towarzystwa Intensywnej Terapii chce przyspieszenia śmierci osób, które nie są już w stanie w pełni świadomie wystąpić z wnioskiem o eutanazję.

Europoseł Konrad Szymański podkreśla, że akceptowanie takich decyzji grozi w efekcie przyzwoleniem na bardziej brutalne działania.

– To pokazuje dobrze jakie są skutki wejście na tę niebezpieczną ścieżkę, a reklamowaną nam jako nowy humanitaryzm. Z tej ścieżki, myślę, nie ma odwrotu. Jeśli już ktoś raz na nią wejdzie, to będzie brnął w coraz bardziej barbarzyńskie wersje tej rzekomo humanitarnej instytucji. Dlatego trzeba trzymać się z daleka od nawet najbardziej łagodnych form legalizacji tych procedur – mówi europoseł Konrad Szymański.

Proces wprowadzania eutanazji rozpoczął się w Holandii. Teraz dociera do Belgii. Następnie będą o to wnioskowały kolejne europejskie kraje – alarmują eksperci pro-life.

 

 

RIRM

drukuj