Beata Szydło kandydatem PiS na premiera?

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło może zostać w sobotę przedstawiona jako kandydat na premiera w jesiennych wyborach. Nieoficjalne informacje na ten temat publikuje „Nasz Dziennik”.

Gazeta donosi, że przedstawienie Szydło w roli kandydata jest poważnie rozważane wewnątrz Klubu Parlamentarnego PiS. Takie posunięcie mogłoby przyćmić sobotnią konwencję Platformy Obywatelskiej i pozwolić na utrzymanie inicjatywy w kampanii wyborczej.

Pozycja Beaty Szydło wzrosła w trakcie wyborów prezydenckich, kiedy pełniła funkcję szefowej sztabu Andrzeja Dudy – mówi socjolog dr. Krzysztof Prendecki.

– Ona stała za tą kampanią, była główną dyrygentką całego sztabu, tej „orkiestry”, która wydała wybory. Wyrosłą na osobę nr 1 i myślę, że Jarosław Kaczyński odda tę władzę, ponieważ będzie chciał kolejnych następców, a myślę, że teraz nie pojawił się nikt tak dobry jak Beata Szydło. Wiele wskazuje na to, że to będzie właściwy człowiek na właściwym miejscu, jeśli chodzi o partię PiS – ocenia socjolog.

Szanse, by Beata Szydło została kandydatem na premiera wzrosły też dla tego, że Ewa Kopacz zawiodła jako szefowa Rady Ministrów – czytamy w dzienniku.

RIRM

 

drukuj