BBN ogłosiło nową doktrynę bezpieczeństwa informacyjnego

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego przygotowało nową doktrynę bezpieczeństwa informacyjnego. Zakłada ona m.in. ochronę zasobów informacyjnych i skuteczne przeciwdziałanie wrogiej dezinformacji i propagandzie.

Doktryna ma przeciwdziałać zagrożeniom takim jak m. in. eskalacja konfliktów międzynarodowych czy ataki cybernetyczne na instytucje państwowe kształtujące tożsamość narodową. Przyjmuje, że aby budować bezpieczeństwo informacyjne Polska powinna dbać o dobrą markę RP za granicą.

Dr Łukasz Kister z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas podkreśla, że stworzenie takiego programu wcale nie oznacza większego bezpieczeństwa.

– BBN od jakiegoś czasu próbuje na siłę tworzyć różnego rodzaju doktryny i strategie, plany polityki, które nijak się mają do rzeczywistości. Nie mają one większego wpływu na realną zmianę systemu bezpieczeństwa w naszym kraju. Oczywiście niezbędne jest budowanie w dzisiejszych czasach zarówno doktryny cyberbezpieczeństwa, jaki i doktryny strategii bezpieczeństwa informacyjnego całego państwa, ale nie narzucając strategie i doktryny, nie budując jakiś sztucznych dokumentów, które ładnie brzmią, ale zaczynając od pracy u podstaw – stwierdził dr Łukasz Kister.    

W styczniu BBN ogłosiło doktrynę cyberbezpieczeństwa, którą zdaniem Biura w przyszłości należałoby scalić z doktryną bezpieczeństwa informacyjnego w jeden dokument.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl