fot. twitter.com/ipngovpl

Batalia o prawdę historyczną Polski  

75 lat temu Armia Czerwona zajęła Kraków. Instytut Pamięci Narodowej przygotował na ten dzień specjalny spot, w którym przypomina, że to sowieci narzucili Polakom system komunistyczny. Wkroczenie sowieckich wojsk nie miało nic wspólnego z wyzwoleniem.

W Polsce skończyła się okupacja niemiecka, a rozpoczął czas przemocy i prześladowań ze strony Rosji. 17 stycznia 1945 r., do lewobrzeżnych ruin Warszawy wkroczyły oddziały sowieckie. Po przeprowadzonej przemocą aneksji ziem wschodnich Polski do ZSRS i po zniewoleniu pozostałego terytorium naszego państwa, sowieci prowadzili działania represyjne wobec sił niepodległościowych i społeczeństwa, które liczyło na odbudowę wolnej Polski.

Jak podają źródła historyczne i świadkowie tamtych wydarzeń, sowieci rabowali, gwałcili i zabijali.

Tymczasem Rosja coraz częściej fałszuje historie naszego państwa. W Moskwie odbywają się obchody określane przez organizatorów jako „75. rocznica wyzwolenia Warszawy przez Armię Czerwoną”. Polskie MSZ pisze, że 17 stycznia 1945r. nie był wyzwoleniem Warszawy, a przyniesieniem niewoli. We wpisie na twitterze resort podkreśla, że „dopóki Rosja nie zaakceptuje własnej trudnej historii, Europa będzie zagrożona. Fałszowanie historii to realne zagrożenie tu i teraz”. Ministerstwo  wskazuje, że „Wprowadzenie komunizmu doprowadziło Polskę do ekonomicznego bankructwa”.

Dziś 18 stycznia. Tego dnia Armia Sowiecka zajęła Kraków. I także ten dzień nie ma nic wspólnego z wyzwoleniem, co w specjalnym spocie przypomina Instytut Pamięci Narodowej.

TV Trwam News

drukuj