fot. PAP/Tomasz Wiktor

„Barbórka” Polskiej Spółki Gazownictwa

Polska Spółka Gazownictwa obchodziła swoją „Barbórkę”. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

Rosyjska napaść na Ukrainę postawiła w stan najwyższej gotowości nie tylko polskie służby, ale również strategiczne podmioty gospodarcze i energetyczne.

To był czas niepewności i ciężkiej pracy – przyznał Jakub Kowalski, członek zarządu ds. operacyjnych Polskiej Spółki Gazownictwa.

– Końcówka tego roku pokazuje, że bezpieczeństwo energetyczne, bezpieczeństwo gazowe Polaków jest zapewnione i wszyscy ci, którym na co dzień dostarczamy gaz mogą być spokojni, że ten gaz będzie do nich dalej płonął – dodał.

Z okazji „Barbórki” Polska Spółka Gazownicza wręczyła odznaczenia najbardziej zasłużonym pracownikom.

– Muszę przyznać, że to jest dla mnie ogromne wyróżnienie, bardzo się ucieszyłam. Nagroda dla pracownia działa jeszcze bardziej motywująco – powiedziała Agnieszka Chmielarz, zastępca dyrektora Departamentu Handlu w centrali PGNiG.

„Barbórka” to też okazja do docenienia służby pracowników pogotowia gazowego.

– Na co dzień dbamy o bezpieczeństwo naszych obywateli dniem i nocą, bardzo często w niełatwych warunkach pogodowych, często z narażeniem zdrowia i życia – zaznaczył Jakub Kowalski.   

Każdego dnia pogotowie gazowe podejmuje w całym kraju blisko 350 interwencji.

 

TV Trwam News

drukuj